- Mucize Fe Klavye (2. Baskı) - Dr. Erdoğan MERT

Bu çalışma yerli ve milli gururumuz, dünya şampiyonumuz Standart Türk Klavyemizin (F Klavye) mucizevi üstünlüklerini gözler önüne sererek “Q Klavye mi, F Klavye mi?” tartışmasını bir daha açılmamak üzere kapatmayı hedeflemektedir. Çalışmada klavye çeşitleri, F Klavyenin iyi bilinen ve az bilinen üstünlükleri listelenmiş, dünyada Q Klavye, Türkiye’de F Klavyenin doğuş hikâyelerine yer verilmiştir. Günümüze kadar ABD’nin Q Klavyeden kurtulma, Türkiye’nin F Klavyeye geçiş girişimleri gibi konularda elde edilebilecek tüm bilgiler, başka bir kaynağa ihtiyaç duyulmadan ulaşılabilecek şekilde derlenmiş ve sunulmuştur.

Çalışmada ekrana ve klavyeye bakmadan hızlı ve hatasız yazabilmeyi sağlayan On Parmak Hızlı Yazım Tekniğini öğrenmek isteyen öğrenciler ve öğrencilerine öğretmek isteyen öğretim elemanlarının ihtiyaç duyduğu derslere yer verilmiştir.

Bu çalışma müfredatında bu dersi “Hızlı Klavye Kullanımı”, “F Klavye”, “On Parmak Tekniği”, “Klavye Teknikleri”, “Daktilografi”, vb. isimlerle bulunduran eğitim birimlerinde ders kitabı olarak kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Bu kurumlar şöyle listelenebilir:

Üniversite Seviyesinde: Adalet Meslek Yüksekokulları, Meslek Yüksekokullarının Adalet Programları, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programları, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Programları.

Lise Seviyesinde: Adalet Meslek Liseleri, Ticaret Meslek Liseleri, Mesleki Teknik ve Anadolu Liseleri.

Genel Seviyede: Halk Eğitim Merkezleri, Belediyelerin Halk Eğitim Merkezi benzeri Mesleki Eğitim Merkezleri.

Yazar Adı     : Dr. Erdoğan MERT
Basım           : 2. Baskı Kasım 2022
Ebat              : 16x24cm
Kapak           : Karton Kapak
Kağıt              : 2. Hamur
Sayfa Sayısı   : 172

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Mucize Fe Klavye (2. Baskı)

  • 135,00TL
  • 101,25TL


Etiketler: Mucize, Fe, Klavye, 2. Baskı, Dr., Erdoğan, MERT,