Warning: mysqli::__construct(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100512 Library:30120 in /home/patikita/public_html/system/library/db/mysqli.php on line 7- Hukuksal ve Siyasal Bağlamda Afrika Okumaları - Prof. Dr. İlyas Doğan

Türkiye dönük olarak Afrika’nın sahip olduğu sempati ve ilgiye rağmen bu alanda Türkçe sınırlıdır. Bu ülkelerde olması gereken ölçüde hukuksal ve siyasal yapısı hakkında yeterli bilgi sahip değildir. 

Hemen ifade edelim ki konu hakkında Türkçe kaynaklar son derece sınırlıdır ve neredeyse yoktur. Bu manada konu hakkında hukuki ve siyasal çalışmaların olmadığına dikkat çekmek isterim.

Böyle bir sonucun doğmasında Türk ticari çevreleri ve diğer alanlardaki bilgi eklisi unutulmamalıdır. Afrika hakkında bilgi noksanlığı göz ardı edilmemeli, bu bağlamda siyasi ve hukuk yapılarına ilişkin bilgi eksikliği giderilmelidir. 

Farklı Afrika devletlerinin siyasal, sosyal ve hukuksal yönlerini irdelemeyi amaçlayan bu eserdeki çalışma benim çabalarım ve bilhassa yüksek lisans ve doktora öğrencilerimin çabalarıyla ortaya çıkmıştır. Bu bağlamda öğrencilerimin gayretlerini bilhassa vurgulamak ve tebriklerimi bilmelerini vurgulamak isterim. 

Editör: Prof. Dr. İlyas Doğan

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Hukuksal ve Siyasal Bağlamda Afrika Okumaları

  • 175,00TL
  • 131,25TL


Etiketler: Hukuksal, ve, Siyasal, Bağlamda, Afrika, Okumaları, Prof., Dr., İlyas, Doğan,